W przypadku stosowania aparatów słuchowych zausznych w przeważającej większości istnieje konieczność używania indywidualnie wykonanej wkładki usznej.

 

Zadaniem wkładki usznej jest połączenie aparatu słuchowego z uchem klienta za pośrednictwem dźwiękowodu o rożnej średnicy. Stabilizuje ona aparat na uchu a także zapewnia optymalne warunki akustyczne dla prawidłowego słyszenia przez aparat słuchowy.

 

Wkładki

 

Wkładka uszna każdorazowo wykonywana jest „na miarę ucha”. Oznacza to, że protetyk słuchu pobierze w trakcie jej zamawiania „miarę ucha”. Polega to na wypełnieniu kanału usznego i małżowiny usznej specjalną masą silikonowa, która po zastygnięciu w ciągu kilku minut – wiernie oda jej kształt. Na podstawie trójwymiarowego skanu komputerowego tak pobranego „odlewu ucha” - pracownia otoplastyczna wykona wkładkę, metodą trójwymiarowego drukowania.

 

wkładki miekkie

 

Kształt i wielkość wkładki zależy od rodzaju niedosłuchu, jego nasilenia oraz zastosowanych aparatów słuchowych. Zaopatrując się w nowoczesny aparat słuchowy możemy pozwolić sobie na miniaturyzację wkładki do rozmiarów koreczka.

 

Wkładki dostępne w ECHO mogą być w klasycznej przeźroczystej formie lub kolorowe w zależności od decyzji klienta.

 

Wszystkie zamawiane u nas wkładki wykonywane są najnowocześniejszą metoda trójwymiarowego druku – która zapewni najwierniejsze odwzorowanie kanału usznego.

 

Wkładki dostępne w ECHO występują w we wszystkich odmianach od twardych i miękkich pełnych, ażurowych, koreczków, po wkładki otwarte.

Skorzystaj z naszej pomocy aby poprawić swój słuch!