Klasa podstawowa /socjalna/

Przedział cenowy od 800 zl do 1600 zł

Prosty aparat słuchowy wyposażony w niezbędne funkcjonalności dla prawidłowego słyszenia w spokojnych sytuacjach. Zapewnia poprawne słyszenie mowy w rozmowie z jedną lub dwoma osobami w spokojnym i niehałaśliwym otoczeniu. Posiada ręczną regulację głośności dźwięku.

 

W tej klasie znajdują się takie modele apartów jak:

STARKEY model: Aries oraz Aries Pro

Otiocn model: Swift

Bernafon model: WIN

 

 

Klasa ekonomiczna

Przedział cenowy od 1600 do 2550 zł

Aparaty słuchowe zapewniające dobre słyszenie w niezbyt skomplikowanych akustycznie sytuacjach. Do korzystania podczas rozmów, którym mogą towarzyszyć inne ciche dźwięki tła akustycznego. Aparaty z prostymi filtrami hałasu poprawiającymi słyszenie nawet w nieco trudniejszych warunkach, spowodowanych obecnością dodatkowych dźwięków. Aparaty wyposażone z reguły w dwa mikrofony. Możliwość stosowania różnych kolorów obudów. Dostępne wersje: wewnątrzuszne oraz z cienkimi dźwiękowodami /zapewniające zwiększoną „dyskretność” rozwiązań/. Możliwość ręcznej zmiany poziomu głośności oraz wyboru programów słyszenia.

 

W tej klasie znajdują się takie modele apartów jak:

Oticon model: GO Pro; GET; 

Phonak modele: Baseo; Tao (aparat wewnątrzuszny); 

Audioservice model: Mezzo 4; 4 G2; 

Starkey model: Xino 20 Classic;

Bernafon modele: Neo, Prio; Move

Siemens modele: intuis, Sirion,

Widex modele: Vital; Menu 3; Bravo

 

Klasa średnia

Przedział cenowy od ok. 2500 zł do 3600 zł

Aparaty słuchowe w pełnej gamie wielkości (od wewnątrzkanałowych – praktycznie niewidocznych do zausznych modeli z cienkimi dzwiękowodami). Umożliwiają dobrą jakość słyszenia nawet w gronie kilku rozmawiających osób. Automatycznie dopasowują się do otoczenia akustycznego dając dobry komfort użytkowania. Eliminacja niepożądanych „pisków” aparatów, kilka zindywidualizowanych programów słyszenia. Współpracują z pilotami zdalnego sterowania i urządzeniami multimedialnymi.

 

W tej klasie znajdują się takie modele apartów jak:

Audioservice modele klasy 6 i 8 G2;

Starkey modele: Z Series i20, i30;

Bernafon modele: Inizja 1, Inizja 3, Chronos 5; Carista 3, Xtreme;

Siemens modele: Life 3, Pure 3, Insio 3, Motion 1, Orion;

Widex modele: Menu 3 Plus, Menu 5 Comfort, Dream 110, Minde 220;

Oticon modele: Ino, Hit, Hit Pro, Ino Pro, Ria, Chili, 

Phonak modele: klasa Q30 oraz klasa V30 np. Naida, Virto, Bolero, Audeo;

 

Klasa komfortowa

Przedział cenowy od ok. 3600 zł do 5500 zł

Pełna gama wielkości i rozmiarów od wewnątrzkanałowych po dyskretne aparaty zauszne w dużej gamie kolorów. Oferują bardzo dobrą jakość dźwięków zarówno mowy jak i innych /dźwięki natury, muzyka/. W pełni automatycznie dopasowują się do zewnętrznych warunków akustycznych. Aparaty posiadające systemy uczenia się preferencji użytkownika i dostosowujące się do jego upodobań. Wysoki komfort słyszenia.

 

W tej klasie znajdują się takie modele apartów jak:

Phonak modele klasy Q50, V50 oraz Q70, V70 np. Naida, Virto, Bolero, Audeo;

Audioservice modele klasy 12 G2

Starkey modele Z Series klasa i70 oraz i90

Bernafon modele: Acriva 7, Carista 5, Juna 7, Chronos 7;

Siemens modele: Life 5, Ace 5, Pure 5, Carat 5, Insio 5, Motion 5

Widex modele: DREAM 220, SUPER 220;

Oticon modele: Acto, Acto Pro, Ria Pro, Nera, Nera Pro, Chili SP 7, Ria2, Nera2, 

 

Klasa premium

Przedział cenowy od ok. 5500zł

Najwyższej klasy aparaty słuchowe, rozpoznające rodzaje sytuacji akustycznych, w których znajduje się użytkownik. Automatycznie zmieniające programy i parametry słyszenia adaptując się do aktualnej sytuacji akustycznej, tak aby zapewnić jak najlepszą jakość dźwięku, nawet po mimo niesprzyjających warunków zewnętrznych. Aparaty z systemami „zoom” zawężającymi i wzmacniającymi pole słyszenia dla jak najlepszego rozumienia mowy w hałasie. Pełna synchronizacja obu uszna /współpraca dwóch aparatów w ramach uniwersalnego cztero-mikrofonowego systemu słuchowego/. Aparaty działające w pełni automatycznie z możliwością indywidualnego sterowania przez użytkownika w ramach spersonifikowanych programów użytkowych. Dostępne w pełnej gamie kolorów i rozmiarów. Elegancka forma. Niektóre w najwyższych klasach szczelności zapewniające wodo i pyłoodporności. Współpracujące z telefonami komórkowymi, urządzeniami audio. Aparaty posiadające systemy uczenia się preferencji użytkownika i dostosowujące się do jego upodobań. Najwyższy komfort słyszenia.

 

 

Skorzystaj z naszej pomocy aby poprawić swój słuch!